Un taran a vindut in piața mere cu 3 lei kg si pepeni cu 2 lei kg. Sa se afle cite kg de mere si cite kg de pepeni a vindut, știind ca a vindut de 10 ori mai multe kg de pepeni decît de mere si a încasat 1610 lei.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!