pentru 3litri de ulei,2 kg de rosii,2 kg de malai s-a platiit suma de 36lei.Stiind ca un litru de ulei costa 4,95lei,iar bun kilogram de rosii costa 3,25,calculati pretul unui kilogram de malai
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!