Pentru trei kg de mere doua kg de pere si patru paini o persoana a platit 31lei.Daca ar fi cumparat un kg de mere doua kg pere si doua paini ar fi platit cu patru lei mai mult.Stiind ca trei kg mere doua kg pere si doua paini costa 27lei.Cat costa un kg mere, un kg pere si o paine?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!