Pentru 3 cicolate si 3 pachete de biscuiți s-au plătit 21 lei,iar pentru 3 cicolate si 4 pachete de biscuiți s-au plătit 24 lei.Cat costă un pachet de biscuiți? Dar o ciocolată? 2) Personalu unei gradinite a cumpărat 3 mingi si 4 masininute pt care a plătit 146 de lei.Dupa un timp s-au cumpărat la acelasi pret 3 mingi si 7 masininute in valoare de 224 lei. Cât costa o masinuta? Dar o mingie?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!