👤

Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel. Dragos cumpara 2 kg de mere si 5 kg de pere platind 26 lei. Daria cumpara 6 kg de mere si 7 kg pere platind 46 lei. Cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere?