Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel. Dragos cumpara 2 kg de mere si 5 kg de pere, platind 26 lei. Daria cumpara 6 kg de mere si 7 kg de pere, plarind 46 lei. Cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere? help my! VA ROG!!!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!