👤

Observa preturile afisate de o agentie de turism si caluleaza costurile excursie pt toti elevii din clasa ta: Suntem 16 colegi in clasa.

EXCURSIE DE 1 ZI :

transport + masa : 112 lei
intrare la obiective turistice : 34 lei
Va rog, urgent !
DAU COROANA


Răspuns :

16x112=1792 lei
34x16=544 lei
1792+544=2336 lei costuri
(112+32)x16=
=144x16
=1824 lei
                                                                    R:1824 lei