👤

Observa prețurile afisate de o agenție se turism si calculează costurile excursiei pentru toți elevii din clasa ta.In clasa sunt 31de copii
Transport+masa:112lei
Intrare la obiective turistice:34lei


Răspuns :

112+34 lei = 146 lei pentru fiecare copil . pretul final pt .toata clasa = 146×31=4526lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!


Ez Studiers: Alte intrebari