👤

Compune o problema prin metoda comparatiei

Răspuns :

Pentru o gradinita s-au cumparat 4 ursuleti si 7 masinute si s-au incasat 112 lei, iar pentru alta s-au cumparat 8 ursuletisi 3 masinute incasandu-se 92 de lei.Cat costa un ursulet?Dar o masinuta