un kg de bomboane costa 43,5 lei, iar un kg de banane-16,5 lei.Au fost procurate cate 2 kg e fiecare fel.Cat costa toata cumparatura ? REZOLVATI PROBLEMA PRIN DOUA METODE.(Plz cu tote calcularile si operatiile)
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!