Dragoş si Daria fac cumparaturi de acelasi fel.Dragoş cumpara 2kg de mere si 5kg de pere,platind 26lei.Daria cumpara 6 kg de mere si 7kg de pere,platind 46 lei.
Cat costa un kg de mere?Dar un kg de pere
2KG MERE .....5KG PERE ...........26 LEI 6KG MERE .....7 KG PERE ............46 LEI- 2KG MERE ......5KG PERE ............26 LEI EGAL 4KG MERE ......2KG PERE .......2O LEI IMP LA 2 2KG MERE .......1 KG PERE ......10LEI
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!