1kg de banane costa 4. 35 lei iar unul de portocale costa 2. 98lei . Maria a cumpărat in total 7kg de fructe(banane și portocale) plătind in total suma de 23. 60lei. Sa se afle cate kg de banane si cate de portocale a cumpărat?
va rog mult!!!!!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!