La o cofetarie, doua torturi si doua savarine se vand cu 100 lei.Tata doreste sa cumpere un tort si trei savarine. Cat va plati daca 4savarine costa cat un tort. Va rog rezolvati pentru nivel de clasa a 3 a. Multumesc!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!