Tata a cumparat intr-o zi 12 kg de mere si 10 kg de banane,platind98 lei.A doua oara a cumparat 6 kgde mere si 7 kg banane,platind 59 lei.Cati lei costa 1 kg de mere si 1 kg de banane,daca pretul unui kg de fructe a ramas neschimbat?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!