Răspuns :
Se da:
a=1m/s²
t=1min=60s
d=?m
Formule:
d=at²/2
Calcule:
d=1*60²/2=1800m
a=1m/s²
t=1min=60s
d=?m
Formule:
d=at²/2
Calcule:
d=1*60²/2=1800m
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!