👤

Vă rog rezolvați problema "Un detergent pentru spălare automată se vinde în pachete de 5 kg cu prețul de 140 lei și în pachete de 2 kg de 66 lei . Cumpărătorii chibzuiți optează pentru pachetul de 5 kg.Argumentați această opțiune" vă rog frumos, dau și coroniță la care îmi va place mai mult sau care va fi primul...