pentru 2 kilograme de piersici și 3 kilograme de cireșe,mama a plătit 32 de lei.pentru a face gem,ea a cumpărat 4 kilograme de piersici și 5 kilograme de cireșe de același fel și a plătit 56 de lei.Cât costă un kilogram de piersici? Dar unul de cireșe?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!