Tata a cumpărat intre.o zi 12 kg de mere și 10 kg de banane, plătind 98 lei. A doua oară a cumpărat 6 kg mere și 7 kg de banane, plătind 59 lei. Câți lei costă 1 kg de mere și 1 kg banane, dacă prețul unui kg de fructe a rămas neschimbat?DAU COROANĂ!!!URGENT!!!VA ROG!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!