Răspuns :
4*1000lei=4000(lei costa 4 pixuri)
3*2000lei=6000(lei costa 3 caiete)
4000lei+6000lei=10000lei
12000lei-10000lei=2000(lei costa 4 creioane)
2000lei:4=500(lei costa un creion)
3*2000lei=6000(lei costa 3 caiete)
4000lei+6000lei=10000lei
12000lei-10000lei=2000(lei costa 4 creioane)
2000lei:4=500(lei costa un creion)
Cat costa pixurile ?
4 x 1000 = 4000 lei
Cat costa caietele ?
3 x 2000 = 6000 lei
Cat costa creioanele ?
12000 - (4000+6000) = 2000 lei
Cat costa un creion ?
2000 : 4 = 500 lei
4 x 1000 = 4000 lei
Cat costa caietele ?
3 x 2000 = 6000 lei
Cat costa creioanele ?
12000 - (4000+6000) = 2000 lei
Cat costa un creion ?
2000 : 4 = 500 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!