Răspuns :
5 kg. 20 lei
8 kg. x
(20*8)/5 = 160/5 = 32 lei pentru 8 kg.
5kg. 20 lei
x. 28 lei.
(28*5)/20 = 140/20 = 7 kg costa 28 lei.
Sper ca te-am ajutat.
8 kg. x
(20*8)/5 = 160/5 = 32 lei pentru 8 kg.
5kg. 20 lei
x. 28 lei.
(28*5)/20 = 140/20 = 7 kg costa 28 lei.
Sper ca te-am ajutat.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!