Răspuns :
Un telefon performant costa 4 000 lei, un GPS 1500 lei iar o camera foto 3500 lei. Ioana are suma de 3900 lei, spune........(completezi ca si in problema din manual)
Doar tableta
Și problema:Ana merge la magazin cu 50 de lei.10 kg mere costa 30 lei,10kg pere costă 55lei si 10kg pepene costa 76lei.Ce poate Ana cumpăra?
Și problema:Ana merge la magazin cu 50 de lei.10 kg mere costa 30 lei,10kg pere costă 55lei si 10kg pepene costa 76lei.Ce poate Ana cumpăra?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!