pentru o masa festiva,s-au cumparat 25 kg de portocale si 15 kg de banane la acelasi pret.Bananele au costat cu 140 de lei mai putin decit portocalele.La ce pret se vindeau fructele?
Ajutat-ma va rog s-o rezolv...
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!