28:7=4 => 4 lei costa un kg de cirese 5×4=20 lei costa 5 kg de cirese 60-20=40 lei costa 8 kg de piersici 40:8=5 lei costa un kg de piersici 15×5=75 lei costa 15 kg de piersici
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!