Răspuns :
Cati lei costa un kg de mere?
20:5=4 lei
Cati lei costa 2 kg de mere?
4x2=8 lei
20:5=4 lei
Cati lei costa 2 kg de mere?
4x2=8 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!