S-a cumparat 15 kg de mere si 12 kg prune si s-a platit 210 lei. Alta data s-a cumparat 10 kg de mere si 20 kg prune si s-a platit 200 lei Cat costa un kg de mere si kg de prune? Va rogg urgent ajutati-ma
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!