Pentru a cumpara 5 kg de mere , Ioana a plătit 20 lei . Afla Cati lei primește priește ei , dacă acesta a cumpărat 2 kg de mere de același fel .
Ajutor va rooog !!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!