👤

5 kg de zahat costa 200lei cat costa 8kg de zahar.
Exemplu in poza mai jos


5 Kg De Zahat Costa 200lei Cat Costa 8kg De Zahar Exemplu In Poza Mai Jos class=

Răspuns :

5kg........200lei
8kg........x lei?
X=(8*200)/5
X=8*40
X=320