👤

exercitiul este 3 complecteaza tabelul

Exercitiul Este 3 Complecteaza Tabelul class=

Răspuns :

Pai se observa din a doua coloana ca 12 kg costa 96 de lei, deci facem 96: 12= 8.
Deci pentru prima coloana faci: 5*8=40
Pentru a treia faci: 27*8=216
Sper ca te ajuta!