La o brutarie s.au vandut , intro.o ora, 5 chifle si 8 covrigi, care au costat 18 lei, iar in ora urmatoare , 25 chifle si 12 covrigi, pentru care s.au incasat 65 lei. Care este pretul pentru vanzare pentru un covrig?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!