Răspuns :
3 kg mere .............2 kg pere ..........34 lei | *2 2 kg mere .............3 kg pere .........36 lei | * 3. __________________________________. 6 kg mere ..........4 kg pere...........68lei 6 kg mere. ........9 km pere .........108lei. ____________________________________. /. ........ 5 kg pere .......40 lei. Rezolvare :. 40:5 =8 lei un kg de pere 8 * 2= 16 lei 2 kg pere. 34-16 = 18 lei rămași. 18 : 3 = 6 lei un kg de mere Sper că te-am ajutat
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!