👤

4 kg de zahar costa 152 lei . Cat costa 3 kg de zahăr?

Răspuns :

152÷4=38(lei costa un kg)
38×3= 114(lei costa 3 kg)
Sper ca iti este de ajutor!
152:4=32
38×3=114
Sper ca te.am ajutat!