Răspuns :
daca 4 cornuri si 5 prazituri costa 70 lei iar 6 cornuri si 5 prajituri costa 80 lei inseamna ca 2 cornuri inseamna 10 lei asta insemna ca un corn costa 5 lei
4 cornuri +5 prajituri=70 lei, 6 cornuri +5 prajituri=80 lei,6-4=2,80-70=10lei 10:2=5 lei un corn
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!