👤

trei kilograme de lamai costa 15 lei. Cat costa 4 kg de lamai de aceeasi callitate.
Va rog cat mai repede!!!
(dau coroana la cel care ma face sa inteleg ce a scris!!!)


Răspuns :

4 kg costa 20 lei cred ca e corect succes
Vezi imaginea ANAMARIA092
15 impartit la 3=5lei un kg
5 inmultit la 4=20 lei

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!


Ez Studiers: Alte intrebari