👤

Un mar si doua pere costa 5 lei ;doua mere si o para costa 4 lei ; afla cat costa un mar.
Metoda comparației.
Dau coroana!


Răspuns :

măr<pară aceasta este rezolvarea
Mar<para, sper ca te-am ajutat!!!!!!!