👤

Ajutoooor!!! Ex:1,2,3

Ajutoooor Ex123 class=

Răspuns :

1. 54:18=3 lei un kg de mere;
3×5=15 lei;

2. 180:12=15 lei o minge ;
105:15=7 mingi se pot cumpara;

3. 3×6=18 de ore;

Sper ca te-am ajutat!