Help este urgent imi trebuie azi acum la ora 11:35 va rog va dau 15 si coroana
Problema nr1: Pentru 6 m de panza si 15 m de stofa s-au platit 570,iar pentru 7m de panza si 10m de stofa s-au platit 440 de lei. a) Cat costa un m de panza? b) Cat costa un m de stofa?
Problema nr2: Intr-o zi, 8 baieti si 4 fete au cules 100kg de cirese. A doua zi 18 baieti si 11 fete au cules 235kg de cirese. a) Cate kg de cirese culege o fata intr-o zi? b) Cate kg de cirese culege un baiat intr-o zi? VA ROG FACETI CU METODA COMPARATIE URGENT PLANG!!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!