👤

daca 3kg vinete costa 21 lei aflati cat costa 5k de vinete da acelasi fel

Răspuns :

21 ÷ 3 = 7 ( lei kg de vinete )

5 × 7 = 35 ( 5 kg de vinete )



Baftă