Răspuns :
90 lei : 15 = 6 lei (costă 1 pâine)
420 × 6 lei = 2 520 lei (a plătit cantina)
420 × 6 lei = 2 520 lei (a plătit cantina)
afli mai intai cate lezi sau cumparat si fai .
420 impartit la 15 care da 28
apoi afli ce suma aplatit si faci
28 ori 90 lei care da 2520
sper ca te ajuta
420 impartit la 15 care da 28
apoi afli ce suma aplatit si faci
28 ori 90 lei care da 2520
sper ca te ajuta
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!