👤

rezolva problema cu plan Cate camasi costa la un loc 100 lei, daca 100 de camasi de acest fel costa 10000 lei ?

Răspuns :

Cat costa 1 camasa?
10000 lei / 100= 100
Raspuns ;o camasa costa 100 lei

 /= impartit