👤

Tata a cumpărat intr-o zi 12 kg de mere si 10 kg de banane platind 98 lei . A doua oară a cumpărat 6 kg de mere si 7 kg de banane platind 59 de lei . Cati lei costa 1 kg de mere si 1 kg de banane daca pretul unui kg de fructe a ramas neschimdat ?



Dau coroana