Mama Ioanei a cumparat 2 m dantela si 5 m de stofa pe care a platit 180 lei.In acelasi timp, Ioana a cumparat 3 m dantela si 7 m stofa pe care a platit 260 lei.Cat a costat 1 m datela?Dar unul de stofa?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!