Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel.Dragos cumpara 2 kg de meresi 5 kg de pere,platind 26 lei. Daria cumpara 6 kg de mere si 7 kg de pere platind 46 lei. Cat costa un kg de mere ? Dar un kg de pere? prin metoda comparatiei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Limba română. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!