👤

intr-o zi,ionel a cumparat 250kg de mere cu 2 lei kg.El a vandut toate merele la piata cu 3 lei kg.Cati bani a castigat?...............

Răspuns :

A castigat 1 leu /kg, deci 250 lei in total.