daca 5 kg de banane si 10 kg de portocale costa 50 lei, iar 7 kg de banane si 3 kg de portocale costa 37 lei ,cat costa 1 kg din fiecare .rezolvati prin doua metode
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile și inspiraționale. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, suntem aici pentru a vă ajuta. Ne face plăcere să vă revedem și vă invităm să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid!