👤

Pentru a cumpara 5 kg de mere,Ioana a platit 20 de lei.Afla cati lei plateste prietena ei,daca aceasta cumpara 2 kg de mere de acelasi fel.
P.S. prin metoda aritmetica

Dau coroana